Vestlusring “Kõige kohutavamatest ideedest”. Vestlusringi juhib Oudekki Loone.

Vestlusring “Kõige kohutavamatest ideedest”. Vestlusringi juhib Oudekki Loone (Eesti).

6. detsember
15.00–16.30
Arhitektuurikeskus
Tasuta

Vestlusring toimub inglise keeles!

Vestlusringis osalevad Kanada fotograaf Jonathan Hobin, Tallinna Ülikooli Itaalia uuringute ja semiootika professor Daniele Monticelli ja Åbo Akademi Ülikooli sotsioloogiaprofessor Mikko Lagerspetz.

Jonathan Hobin on auhinnatud ja rahvusvaheliselt tuntud fotokunstnik Kanadast, kes jäädvustab fotole erinevad lavastatud olukorrad. Tema tuntumate tööde kohta võib öelda, et tegemist on loo jutustamise viisiga, kus lapsepõlve (rolli)mängude kaudu on oskuslikult edasi antud tänapäeva aktuaalseid ühiskonna ja poliitilisi teemasid.

Daniele Monticelli on Tallinna Ülikooli Itaalia uuringute ja semiootika professor. Monticelli on filosoof, semiootik ja ühiskonnauurija, kelle uurimisteemadese mahuvad totalitaarsed režiimid ja tõlke- ja tähendusproblemaatika avalikus ruumis. Lisaks uurimistegevusele on Monticelli ka aktiivne kodanikuühiskonna liige, Itaalia avalike intellektuaalide hea traditsiooni jätkaja Eestis. Osales 2007. aastal ka sotsiaalses liikumises “8. mai liikumine”.

Mikko Lagerspetz on Åbo Akademi University sotsioloogiaprofessor, kelle peamisteks uurimisteemadeks on kodanikuühiskond, kultuuipoliitikad, kultuuriline identiteet ja sotsiaalküsimused.