Lavastus “1 ½”

Etendus “1 ½” (One and a Half), Oddman Production

6. detsember
21.00 – 21.45
Kultuurikatel, Vitamiiniloft
7/10 EUR

One and a half 4

Lavastuse “1 ½ “ peategelane, üksildane nukk Antero on otsustanud alustada uut elu ja seda puhtalt lehelt. Tema soov on, et ta saaks olla see, kes ta tahab ja seda vaatamata oma veidrale kehale. Anterol on vaja ainult kedagi, kellega koos tantsida.

Norra etenduskunstnik Frida Odden Brinkmanni soololavastus koosneb kurbnaljakatest stseenidest, kus ta loob oma kehaga veidra monstrumnuku, mis oma abituses annab poeetiliselt edasi üksilduse tunnet, mida me kõik oleme tundnud. Frida Odden Brinkmann miksib oma lavastuses erinevaid tehnikaid: akrobaatika, zongleerimine ning nukuteater.

Frida Odden Brinkmann on sündinud Norras 1983. Aastal. 2002-2008 õppis tsirkusekunstnikuks järgmistes koolides: Afuk (Copenhagen), Cirkuspiloterna (Stockholm) and Académie Fratellini (Pariis). Ta on töötanud selliste kompaniidega nagu Gandini Juggling, Jérôme Thomas Cie, Leandre/Cie La Tal and Nofit State Circus. Aastal 2010 produtseeris ta koos Gaston Sancheziga lavastuse “Circo Herencia”, mida on tänaseks mängitud 150 korda. “1 1⁄2 “ on Frida Odden Brinkmanni esimene soololavastus, mis esietendus 2013. aastal ja seda on esitatud tänaseks üle 100 korra Norras, Rootsis, Taanis, Islandil, Prantsusmaal, Hispaanias ja Lätis.

Autor, idee ja esitus: Frida Odden Brinkmann

Lavastus, dramaturgia, lugu: Anne Mali Sæther Sound

Disain, muusika autor: Anthony Barratt

Kostüümid ja lavakujundus: Maria Bartrons

Nuku looja: Sjur Odden Skjeldal

Eellavastus ja lugu: Rudi Skotheim Jensen

Näitejuhtimise tugi: Brit Lossius

Produktsioon: Frida Odden Brinkmann

Lavakujundus: Monica Valsø Nestvold/Frida Odden Brinkmann

Tehniline tugi ja graafiline disain: David Skauen

Toetajad: Spenn.no/Scenekunstbruket, Fredrikstad kommune, Østfold Fylkeskommune og FFUK. danse og teater sentrum.

Tänud: Nesoddparken, St. Croix Huset, Studium Actoris, Sirkuslandsbyen/Cirkus Xanti, Subtopia, Maksim Komaro and Måneproduksjoner.

www.amazingantero.com

NB! Pärast etendust “1 ½” algab Kultuurikatlas kell 22.00 muusikaline eskperiment viiele modelaarsüntesaatorile “Pasta Modulare Süntesatoorium”. Eksperimenteerivad Ekke Västrik, Mihkel Tomberg, Roland Karlson,Taavi Kerikmäe ja Toomas Savi. Sündmus on tasuta.