Dokumentaalfilmi “Ecopolis China” (2013) esilinastus

Dokumentaalfilmi “Ecopolis China” (2013) esilinastus,
Anna-Karin Grönroos (Soome)

6. detsember
17.00–18.00
Arhitektuurikeskus
Tasuta

Ecopolis China 1

Kui üks miljard maal elavat hiinlast koliksid linnadesse, siis muutuks meie planeet pöördumatult. Soome professor Eero Paloheimo ja Hiina ärimagnaat Zhang Yue plaanivad päästa maailma uue linna leiutamisega. Nende utoopiad uutest linnadest on väga erinevad: Zhang plaanib ehitada kõige kõrgemat ja ökoloogilisemat hoonet maailmas ehk pilvelõhkuja-kujuga öko-linna. Paloheimo soovib aga luua ainulaadset cleantech-katselaborit (cleantech ehk ressursside väärindamine ühendab innovaatilist ehitust, materjaliteadust ja keemiatööstust) linna õitsevasse orgu väljaspool Pekingit. Kas tulevikulinnad saavad olema Hiina orgudes või kõrgel taevas?

Filmi autor Anna-Karin Grönroos soovib inspireerida mõtlema elu peale linnas, täna ja tulevikus ehk millised on meie linnad näiteks 100 aasta pärast?

Anna-Karin Grönroos (sündinud 1980. aastal) on töötanud ajakirjanikuna, stsenaristina, režissöörina ja toimetajana Soome TV-s. Paljud tema varasemad  dokumentaalfilmid on mineviku ja tuleviku linnaplaneerimise teemadel tema kodulinnast Helsingist.

Film on soome ja hiina keeles, ingliskeelsete subtiitritega. Rohkem infot filmi kohta: www.ecopolischina.fi.

Esilinastus saab teoks tänu Soome suursaatkonnale.