Kontsertetendus “MIMproject & Lunar Sound”

Kontsertetendus “MIMproject & Lunar Sound”

5. detsember
21.30 – 22.30
Kultuurikatel
7 eur

Lunar

Aikido looja Morihei Ueshiba olevat öelnud, et kui tal on vastast vaja lüüa, siis teeb ta seda kõige suurema kättesattuva relvaga – Maaga.

MIMprojecti aktsioonis lüüakse heli järgmise võimaliku kõige suurema objektiga – Kuuga.

MIMprojekti muusika põrkab vastu Kuud ja tuleb sealt tagasi. See võtab aega ja tulemuseks on suurim kättesaadav kajamasin.

Sisuliselt toimub midagi sellist – ilmub muusik, juhe käes: “Kus mu efektiplokk on?” “Siin,” öeldakse talle, ja ühendatakse ta Kuu külge.

MIMprojecti kosmiline heli ei paranda teie tšakraid ja ei muuda teid valgustatuks.
Kõik, mida te kuulete, on teepikkus siit Kuule ja tagasi. Nii nagu hõikad, nii ka Kuu vastu kajab. Appi võetakse üks maailma esinumber Kuu-sidega tegelevate raadioamatööride hulgas – Viljo Allik.

“MIMproject & Lunar Sound” kontserdiga on seotud Taavet Jansen, Maike Lond, Hendrik Kaljujärv, Raul Keller, Andres Tenusaar, Henri Hütt, Andrus Aaslaid, Kalle Tikas, Andrus Laansalu, Eleonora Tikas, Viljo Allik, Mart Koldits.

* Esmaettekanne toimus Klassikaraadio ja Artishoki korraldatud Artsi sünnipäeval 17.01.2014

1529875_752378708119151_221117746_o+2

MIMproject on 2005. aastal loodud ühendus, mille nimi moodustub lausest Music is Movement is Image is Music. MIMprojecti projektid sõltuvad liikumistest, mis hetkel olulised tunduvad – kas siis tehnoloogilises, sotsiaalses, poliitilises või kunsti vallas. Laboratoorsed lühiajalised välkprojektid vahelduvad audiovisuaalsete installatsioonide ja teatrietendustega.

MIMproject ühendab visuaalkunstnikke, koreograafe, valguskunstnikke, animaatoreid, helikunstnikke, lavastajaid, kirjanikke, insenere. MIMprojecti kooslus on ajas muutuv, olenevalt teemast või käsiloleva projekti kontseptsioonist.

MIMproject on Eesti Kultuurkapitali aastapreemia laureaat 2013. aastal.