joon

STALKER FESTIVALI STUUDIOÕHTU

6. detsembril kell 20.00–04.00 Kultuurikatla keldrikorruse stuudioruumides
(Põhja pst 27a, sissepääs Statoili poolt)

Tasapisi hakkab Tsoon avanema! Stalker Festivali Stuudioõhtul kohtuvad eksperimentaalsed heli- ja videokunstnikud USA-st, Portugalist ja Eestist. Esinevad Laurel Halo (us), Adeline Newmann (us/uk) ja Algorütmid, Kerikmäe ja Tencu, Kuma, Skull Trading, Rabimilia ja Baltic Diving Co (pt/ee).

Stalker Festivali Stuudioõhtu eelsündmusena toimub 5. detsembril kell 18.00–19.30 Tallinna Kultuurikatla Hub & Labs ruumis (Harju tn. 6) Adeline Newmanni artist talk. Kunstnik tutvustab ka oma koostööd Eesti elektroonilise muusika duoga Algorütmid.

Stalkeri lugu algas Kultuurikatlas 1970-ndatel Andrei Tarkovski samanimelise filmiga, mille kuulus Tsooni sisenemise stseen filmiti tänase Kultuurikatla territooriumil. Tsooni värav oli Tarkovski filmis lävepakk müstilisse maailma, kus inimene otsides ja jälitades iseend täitis oma kõige varjatumad soovid. See stalkeri ehk seiklusliku iseenda otsija, jälitaja sümbol elab Kultuurikatlas edasi Stalker Festivalina, sündmusena, mille külastaja kogeb Kultuurikatlas ootamatuid olukordi, tunnetab uue kohalolekut, tajub ruumi erilisust enda ümber.

Piletid Piletilevist 10EUR / kohapealt (kui pileteid jätkub) 12EUR
Või osta pilet siit

Piletite kogus piiratud

Facebook

Sündmust toetavad Kultuurkapital ja Ameerika Ühendriikide Suursaatkond

joon

LAUREL HALO (US)

halo

Oma uue albumi "Chance of Rain" Euroopa esitlusturneel viibiv Laurel Halo on märgilise tähendusega artist kaasaegsel elektronmuusikamaastikul. Olles avaldanud kolm albumit ja mõned ep-d on ta jõudnud läbi käia üsna avara kõla- ja meeleoluspektri jäädes siiski äratuntavalt omanäoliseks. Kui möödunud aastal avaldatud album "Quarantine" kõlas kohati Halo igatsuslikest vokaalidest tulenevalt isegi ballaadilikult selle sõna otsingulisemas tähenduses, siis äsjailmunud "Chance of Rain" on instrumentaalne ja tunduvalt eksperimenteerivam, kuid samas ka klubikonteksti sobituvalt tantsuline.

www.laurelhalo.com
Facebook
Soundcloud


joon

ADELINE NEWMANN (UK/US)

ja ALGORÜTMID

“Chaos Manipulations”


chaos

Sel kevadel külastas Adeline Newmann Eesti Muusika Päevade külalisena Tallinna muusikanädalat, mille ühe tulemusena sündis koostööplaan elektroonikaduoga Algorütmid (Mihkel Tomberg, Roland Karlson). Nüüd kantakse ette ühise koostöö käigus valminud audio-visuaalne abstraktsioonide kaemus "Kaose manipulatsioonid", mis iseloomustab loomeprotsessi erinevaid faase ning seda, kuidas iga järgnev samm kasvatab eelmiste tasandite kaootiliste otsingute pinnalt korrapära.

Adeline Newmann (1990) on Los Angelesis elav animaator, videokunstnik ja VJ, kelle põhitähelepanu all on ambient-animatsiooni ja visuaalse muusika loomisvõimalused. Newmanni töid on näidatud nii Ameerika Ühendriikides kui ka väljaspool USA-d. Olulisemate ülesastumistena toob ta välja esinemised Los Angelesis asuvates kaasaegsele kunstile pühendatud REDCAT'is ja The Wulf'is ning Los Angelese Filharmoonias, New Yorgi Elektroakustilise Muusika Festivalil, PACT Zollverein'il (Saksamaa), Eesti Muusika Päevadel ja Tallinn Music Week'il.

www.adelinenewmann.com
Tallinn Music Week


joon

KERIKMÄE & TENCU GO ANALOG

tencu

Tencu ja Kerikmääe tegelevad seekordses projektis analoogvõngetega. Tencu teeb seda läbi võnkuvate füüsiliste materjalide live-video töötluse, mille tarbeks on ta konstrueerinud spetsiaalsed seadmed mootorite ja kaameratega. Kerikmäe helimaailma keskmeks on sellel ülesastumisel ainulaadne 1970. aastate modulaarne Serge analoogsüntesaator.

Need on helilised ja visuaalsed võnked, resonantsid ja vastasmõjud.

tencu.vjestonia.com/prosphetic_brain.htm
tencu.vjestonia.com
taavikerikmae.edicypages.com


joon

KUMA

kuma

Kuma on Tartus (alates aastast 2006) tegutsev post-eksperimentaalbänd, mis improvisatsiooni kaudu loob kordumatuid orgaanilisi seisundimustreid. Segades sundimatult heli tunnetusega on Kuma muusika ettearvamatu ning pidevas muutumises, varieerudes tumeda doom-i ja helge ambient-i vahel. Iga hetk on ainulaadne.

Ako Laugamets: kitarr
Evelin Donner: taustavokaal
Juho Porila: süntesaator
Lauri Kulpsoo: löökpillid
Martin Rästa: basskitarr, süntesaator
Priit Rand: saksofon, taustavokaal


joon

BALTIC DIVING CO

baltic

Tegemist on Baltic Diving Co debüütkontserdiga Eestis. Varem on värskelt loodud duo jõudnud esineda juba Riias ja Helsingis. Siinse kontserdi jaoks loob spetsiaalse videolahanduse Taavi "Miisu" Varm.

Soundcloud
www.joeltammik.com
www.nunocorreia.com
www.varmstudio.com


joon

SKULL TRADING

skull

Jarmo Nuutre (Blood Pavilion) automaaditekno ja rütmieksperimendid.

Bandcamp
Soundcloud
Facebook


joon

RABIMILIA

rabi

Rabimilia sündis aastataguse kultuurivahetusprojekti raames, mille käigus ansambli Mirabilia liikmed Tanel Paliale ja Holger Loodus korraldasid Eesti tuuri saksa elektroonikagrupile Qwqwi. Et pakkuda eksperimenteerivatele saksa muusikutele toeks sarnase helikeelega sõsarbändi, moodustuski Rabimilia. Ühekordse projektina mõeldu osutus elujõuliseks ning järgneva aasta jooksul esines Rabimilia mitmetel festivalidel (Kõue Heli, Kultuuritolm, Vilsandi Trance) ja klubiõhtutel. Rabimilia kandvaks ideeks on eksperimenteerimine popmuusika klišeedega, esitades neid mürases ja sürreaalses analoogpillide virrvarris.

Youtube
In English K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli

K_Heli
Fotod Okeiko